Jak zdobyć supermoce

Typ: film fabularny, przygodowy
Długość: 85 min
Target: film familijny dla dzieci 9+
Scenariusz: Ewa Martynkien
Opis: Jak zdobyć supermoce to fabularny film familijny dla dzieci w wieku 9-12 lat, poruszający temat poszukiwania własnej tożsamości, dorastania i siły jaka płynie ze szczerych relacji.

Jedenastoletnia Iga pragnie wziąć udział w kastingu do swojego ulubionego serialu telewizyjnego Liga Superbohaterów. Wierzy, że w ten sposób zaimponuje swoim rówieśnikom i znajdzie przyjaciół. Kiedy okazuje się, że tata z powodów zdrowotnych nie może jej zawieźć na kasting, Iga postanawia mimo to udać się do Warszawy. Towarzyszą jej chory na epilepsję trzynastoletni Olek, którego Iga poznaje w szpitalu oraz jej ukochany psiak Dreamer. Odkrywając podczas podróży co tak naprawdę się dla niej liczy, Iga pozna swoją własną supermoc.

Projekt rozwijany był podczas drugiej edycji warsztatów scenariuszowych Kids Kino.lab 2016 oraz prezentowany na licznych festiwalach m.in.: Kino Dzieci Industry 2018, IYAFF ALe Kino! Industry/ Education Pro 2019, Cinekid for Professionals 2019, IFF Riga 2019, IFF Schlingel 2021 oraz ALe Kino! Industry/ Education Pro 2021. Obecnie film jest w fazie finansowania i preprodukcji.

Produkcja kreatywna: BeGood Films

Iga, bohaterka filmu Jak zdobyć supermoce