Był sobie Pinki

to 15 minutowy film dokumentalny dla dzieci w wieku 9-12 lat, rozwijany w ramach warsztatów SKOK W DOK organizowanych przez Centrum Filmowe im. Andrzeja Wajdy. Projekt jest w fazie dewelopmentu, podczas którego prowadzona jest dokumentacja zdjęciowa oraz przygotowanie scenariusza do filmu.

Synopsis:
We wrocławskim schronisku w jednym z boksów różniącym się od innych pewnie tylko tym, że zawsze jest zajęty, mieszka Pinki. To czteroletni psiak w typie rottweilera. Mimo swojej postury i groźnego wyglądu jest łagodny i obdarza ludzi wielkim zaufaniem. Od trzech lat bezskutecznie wyczekuje na swojego człowieka w schroniskowym boksie w części dla dużych psów, gdzie prawie nikt nie zagląda, a jeśli już się tu zagubi, mija boks Pinkiego obojętnie. Pewnego dnia jego opiekunka, wolontariuszka Karolina wpada na pomysł, żeby założyć mu stronę i w ten sposób pomóc znaleźć dom. Pinki przechodzi test na koty, w którym ledwo uchodzi z życiem przed bojową Miętką :) . Prezentuje przed kamerą swoje umiejętności na placu treningowym, chwali się niemal idealnym prowadzeniem na smyczy. Śledząc losy Pinkiego poznajemy schroniskową codzienność. Jedzenie, sprzątanie boksów, pranie, wizyta u weterynarza, weekendowe spacery i wizyty potencjalnych kandydatów.
Jak widzi to Pinki? Co go cieszy? Czego się boi? Czy schronisko może stworzyć psu poczucie bezpieczeństwa? Mijają dni, tygodnie, miesiące, a Pinki wciąż czeka w boksie na swojego człowieka.
Scenariusz i reżyseria: Ewa Martynkien
Zdjęcia: Małgorzata Leśniak
Dźwięk i montaż: Wojciech Szczupak

Zainteresowanych współpracą producentów, twórców oraz sponsorów zapraszam do kontaktu:
tel.: 606426527 oraz email: ewa.martynkien@gmail.com
#byłsobiePinki

Pies Pinki w boksie w schronisku Pies Pinki na spacerze Pies Pinki rysunek Kasi Kołodziej Pies Pinki i kot Miętka poznają się