Aktualności

Nominacja dla powieści Mój Kumpel Jeremi

Wielka niespodzianka!

Powieść Mój kumpel Jeremi od Wydawnictwa Literatura trafiła na listę książek nominowanych do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego.
Dziękuję za to wyróżnienie Festiwalowi Literatury dla Dzieci.
To wielki zaszczyt znaleźć się wśród najlepszych twórców tworzących dla młodych czytelników.

Trzymajcie kciuki za Jeremiego!

Więcej informacji o nominacji znajdziecie tutaj: https://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/nominacje-do-nagrody-im-ferdynanda-wspanialego/

Więcej o powieści:
http://www.ewamartynkien.com/portfolio/moj-kumpel-jeremi//Książki nominowane do nagrody Ferdynanda Wspaniałego

Wielka filmowa uczta – 39. Festiwal Ale Kino!
w Poznaniu 28.11-05.12.2021

Zostałam zaproszona do Międzynarodowego Jury!

Poznański Festiwal Ale Kino! po raz pierwszy odwiedziłam w 2013 roku i od razu niesamowicie mnie zauroczył. Najbardziej tym, że jest tak blisko dzieci, że dostrzega niezwykłą rolę filmu w ich percepcji świata. Jednocześnie czyni to nienachalnie, daje dzieciom tyle swobody i przestrzeni podczas wizyty w kinie ile potrzebują, by móc przeżywać te filmowe spotkania tak, jak lubią. Ta fascynacja nie mija.
Najstarszy w Polsce festiwal filmów dedykowany młodym widzom choć ma już swój stały rytm i wiele niezmiennych punktów swojego programu, to co roku potrafi zaskoczyć. Dzięki temu za każdym razem udaje mi się odkryć jego nową perspektywę.

W tym roku spotkał mnie zaszczyt udziału w Festiwalu jako członkini Jury Międzynarodowego. I choć to nowe dla mnie doświadczenie, już nie mogę się doczekać wielkiej filmowej uczty i spotkania z wybitnymi twórcami, Stefano Cipani i Johanne Helgeland. Gorąco zachęcam do udziału w Festiwalu.
Do zobaczenia na Ale Kino!Plakat 39. Międzynarodowego Festiwalu Młodego Widza Ale Kino!

Projekt Jak zdobyć supermoce
na IFF Schlingel w Chemnitz

Teaser zaprezentowany na festiwalu filmowym!

Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Schlingel wraz z producentką Magdą Rychłą przedstawiałyśmy nasz projekt filmu fabularnego dla dzieci Jak zdobyć supermoce.
Mówiłyśmy o kolejnych etapach, które w tym roku udało nam się zrealizować.
Z dumą zaprezentowałyśmy m.in. teaser i pięknie wydaną książkę przez Wydawnictwo Literatura. Spotkania i rozmowy dodały nam nowej energii do dalszej pracy.

Dziękujemy za zaproszenie!Prezentujemy projekt Jak zdobyc supermoce na festiwalu

Myszka w Paski i Akademia Zdrowia

Gotowi na zdrową porcję wiedzy?! :)

Na kanale MiniMini+ można już oglądać kolejną serię z Myszką w Paski, do której napisałam scenariusze.
Tym razem Myszka i przedszkolaki opowiedzą o tym, czym jest piramida zdrowia, dlaczego należy wybierać owoce, warzywa oraz pieczywo pełnoziarniste, a unikać
cukru i dań typu fast food. W programie znajdzie się kilka smacznych i zdrowych przepisów. Wiedza podana jest w prosty sposób i poparta sytuacjami bliskimi dzieciom
w wieku przedszkolnym.
Mam nadzieję, że seria spodoba się maluchom. Miłego oglądania!

Godziny emisji i szczegóły dotyczące treści znajdziecie tutaj: https://www.miniminiplus.pl/postac/myszka-w-paski/50150-myszka-w-paski-akademia-zdrowia/Myszka w paski Akademia Zdrowia - nowy program Mini Mini


Eerik z Księżyca – premiera we wrześniu!

Eerik z Księżyca w antologii opowiadań Historie nie z tego Księżyca od Wydawnictwo Literatura

Dokładnie sto lat temu we wrześniu 1921 roku we Lwowie urodził się Stanisław Lem. Z tej okazji Wydawnictwo Literatura wydało serię książek science fiction 100LEM. Spotkał mnie zaszczyt wzięcia udziału w tym projekcie.
Eerik z Księżyca ukazał się w antologii opowiadań Historie nie z tego z Księżyca wraz z fantastycznymi historiami znanych i lubianych autorów dla dzieci jak: Barbara Kosmowska, Paweł Beręsewicz, Joanna Wachowiak, Krzysztof Kochański, Zofia Stanecka, Paweł Wakuła, Rafał Witek, czy Kazimierz Szymeczko.

Eerik z Księżyca to historia trzynastoletniego chłopca, który pewnego dnia zmuszony jest opuścić swój dom i poszukać dla siebie miejsca w Kosmosie. Czy we Wszechświecie znajdzie się miejsce dla buntownika?
Zapraszam do lektury!
Więcej o książce: https://www.wydawnictwoliteratura.pl/ksiazki/historie-nie-z-tego-ksiezyca/Eerik z Księżyca - premiera we wrześniu!


Poznajcie niewidzialnego psa!

Projekt filmu Był sobie Pinki na 2.Forum Filmu Dokumentalnego dla Dzieci

6 września odbyło się w kinie Luna w Warszawie 2. Forum Filmu Dokumentalnego dla Dzieci, na którym prezentowałam swój projekt „Był sobie Pinki”. Scenariusz rozwijałam podczas warsztatów SKOK w DOK. Film realizuję wraz z Wojtkiem Szczupakiem i Gosią Leśniak.

Kim jest Pinki? Dlaczego jest niewidzialny? Pinki to duży czarny pies, który całe swoje życie spędził w schronisku. Czy ma szansę na znalezienie domu? Ciepła pogodna historia dla dzieci o wyjątkowej relacji między ludźmi i zwierzętami.

Film jest w trakcie realizacji. Trzymajcie kciuki Kochani!
Więcej na temat projektu:
http://www.ewamartynkien.com/portfolio/byl-sobie-pinki/
#ByłsobiePinki #JustPinkiProjekt filmu Był sobie Pinki na 2.Forum Filmu Dokumentalnego dla Dzieci


Idealna lektura na podróż!

Józia Kłopotek i otchłań klęsk na audiobooku

Dziś taka niespodzianka w skrzynce na listy – Józia Kłopotek i otchłań klęsk na krążku :)
To pełna humoru powieść dla dzieci 7+ o perypetiach czwartoklasistki Józi i jej przyjaciółki Tosi.
Choć to pogodna historia, porusza ważne tematy: akceptowania porażek, równych szans dla dziewczynek i chłopców, wartości rodzinnych korzeni, no i oczywiście, przyjaźni. Premiera książki przypadła na 2019 rok w wydawnictwie Adamada. Teraz można też kupić audiobook :)
Czyta Gabriela Jaskuła. Audiobook od storybox.pl.

Link do strony, gdzie znajdziecie audiobook: https://www.audiobook.pl/dla-dzieci/16762-jozia-klopotek-i-otchlan-klesk.htmlJózia Kłopotek na krążku!


Czerwcowe spotkania autorskie z dziećmi
w Łodzi

w ramach projektu IX Mały książkomaniak

Na zaproszenie Widzewskich Domów Kultury 9-go czerwca na żywo w Szkole Podstawowej nr 1, a 11-go czerwca online w Szkoła Podstawowej nr 199 w Łodzi miałam przyjemność spotkać się z młodymi czytelnikami.
Mały książkomaniak to projekt promujący czytelnictwo wśród dzieci. Jest prowadzony przez Widzewskie Domy Kultury od 2013 roku.
Uczniowie biorą udział w spotkaniach autorskich z pisarzami literatury dziecięcej, warsztatach twórczych, w literackich akcjach i imprezach. W wydarzeniach uczestniczą dzieci z Miasta Łodzi i regionu łódzkiego.

Bardzo się cieszę, że mogłam być częścią tego projektu, który namawia młodych czytelników do sięgania po wartościową literaturę.

http://wdk.pl/index.php/glowne-imprezy-2/maly-ksiazkomaniakspotkania autorskie Widzewskie Domy Kultury


Nominacja dla Mój Kumpel Jeremi

do 28. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego

Powieść Mój kumpel Jeremi od Wydawnictwa Literatura znalazł się wśród dziesięciu tytułów nominowanych w 28. edycji Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego 2021!

Konkurs organizuje Miejska Biblioteka Publiczna Galeria Książki w Oświęcimiu, której ogromnie za to wyróżnienie dziękuję.

To wielki zaszczyt znaleźć się wśród tak wybitnych autorów książek dla dzieci :)

Więcej informacji o nominacji i konkursie znajdziecie tutaj: http://mbp-oswiecim.pl/nominacje-28-ogolnopolskiej-nagrody-literackiej/Mój kumpel Jeremi nominowany!


Poza Kanonem 22 kwietnia

Spotkanie autorskie – refleksja

22 kwietnia miałam zaszczyt wziąć udział w spotkaniu autorskim w ramach cyklu Poza Kanonem w Bemowskim Centrum Kultury. Rozmowę prowadziła Magdalena Sadowska – Maciejewska polonistka i poetka. Rozmawiałyśmy o książkach, inspiracjach i planach. Opowiadałam między innymi o swojej najnowszej powieści dla dzieci Jak zdobyć supermoce od Wydawnictwo Literatura.
Spotkanie odbyło się online i dzięki profesjonalizmowi prowadzącej, jak i obsługi technicznej BCK wypadło w ciepłej i serdecznej atmosferze. Jedynie czego brakowało, to bezpośredniego kontaktu z czytelnikiem, spontanicznie rodzących się dyskusji, zaskakujących pytań i spostrzeżeń. Dystans społeczny w tym obszarze tworzy jednak olbrzymią barierę między piszącymi i odbiorcami, a w szczególności z dziećmi. Pozostaje mi tylko wierzyć – idąc za tym, co pisze Slavoj Žižek w swojej książce Pandemia!, że wymuszony przez epidemię „dystans cielesny jeszcze wzmocni nasze więzi z innymi” także nas autorów z czytelnikami.spotkanie autorskie Poza Kanonem


Nominacja dla książki Mój kumpel Jeremi

Oddaj głos na Jeremiego!

Powieść Mój kumpel Jeremi od Wydawnictwo Literatura z pięknymi ilustracjami Artura Nowickiego znalazła się wśród nominowanych książek w jubileuszowym plebiscycie ZŁOTA DWUDZIESTKA Fundacji ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom. To olbrzymie wyróżnienie, za które bardzo dziękuję. Fundacja od 2001 roku wspiera i upowszechnia czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Tym bardziej cieszę się, że powieść „Mój kumpel Jeremi znalazła swoje miejsce wśród wyróżnionych książek. Możecie oddać na nią głos, co niezmiernie by mnie ucieszyło :)

Link do głosowania: https://system.calapolskaczytadzieciom.pl/plebiscyt/

Więcej o książce: http://www.ewamartynkien.com/portfolio/moj-kumpel-jeremi/Mój kumpel Jeremi nominowany w plebiscycieJak zdobyć supermoce

już w księgarniach!

Moja powieść dla dzieci Jak zdobyć supermoce trafiła do księgarń. Jedna z czytelniczek zapytała, czy to poradnik. Odpowiadam: Jak zdobyć supermoce to historia jedenastoletniej Igi. Podczas podróży, w którą nas zabiera, dowiaduje się, jaka jest jej największa siła. Powieść wzrusza i trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. To najlepszy poradnik jaki znam! :) Zapraszam do lektury!

Więcej na temat książki:
http://www.ewamartynkien.com/portfolio/jak-zdobyc-supermoce/
oraz na stronie wydawnictwa: https://www.wydawnictwoliteratura.pl/ksiazki/jak-zdobyc-supermoce/Jak zdobyć supermoce powieść dla dzieci już w księgarniach


Jak zdobyć supermoce – premiera książki!

Marzenia się spełniają!

Kochani! Wraz z Wydawnictwem Literatura mam zaszczyt zaprosić wszystkich do lektury mojej najnowszej książki Jak zdobyć supermoce. Bardzo dziękuję całemu zespołowi za wsparcie i pomoc podczas pracy nad tekstem. Podziękowania także dla Roberta Konrada za piękną okładkę!

Więcej na temat książki:
http://www.ewamartynkien.com/portfolio/jak-zdobyc-supermoce/
oraz na stronie wydawnictwa: https://www.wydawnictwoliteratura.pl/ksiazki/jak-zdobyc-supermoce/

Powieść będzie dostępna od 4. marca w księgarniach!Jak zdobyć supermoce premiera książki w marcu!

Radość i wzruszenie

Mój kumpel Jeremi dołączył do ZŁOTEJ LISTY najlepszych tytułów dla dzieci i młodzieży.

Fundacja ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom od wielu lat wspiera emocjonalny i psychiczny rozwój dzieci poprzez propagowanie codziennego czytania. Na Złotej Liście Fundacji znaleźć można tytuły wybitnych polskich i zagranicznych autorów tworzących dla najmłodszych, m. in: prof. Joanny Papuzińskiej, Marcina Szczygielskiego, Katarzyny Ryrych, Astrid Lindgren, Janoscha i wielu innych.
Teraz także moja powieść Mój kumpel Jeremi (Wydawnictwo Literatura, 2020) znalazła się wśród najlepszych :) . Niezmiernie cieszę się z tego wyróżnienia!

Na stronie Fundacji „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom” znajdziecie informacje oraz filmik na temat książki: https://calapolskaczytadzieciom.pl/ksiazka/moj-kumpel-jeremi/Mój kumpel Jeremi trzeci na złotej liście


Wieści z Amsterdamu

Wszystko płynie, czyli filozofia nowych mediów

Trwa właśnie Cinekid, festiwal filmów dla dzieci w Amsterdamie. To nie tylko filmowa uczta dla najmłodszych, ale także okazja do wymiany doświadczeń z profesjonalistami z branży podczas Cinekid for Professionals.
Co najbardziej cenię w tym wydarzeniu to fakt, że organizatorzy bardzo szeroko patrzą na branżę mediów dla dzieci. Chcąc dotrzymać kroku młodemu pokoleniu użytkowników internetu nie sposób dziś twórcom dla dzieci pomijać youtube, instagram, czy tik talk, itd. Bardzo podobała mi się rozmowa na ten temat z filozofką i pisarką holenderską Doortje Smithuijsen. Nowe media to świat wykreowany przez młodych ludzi dla nich samych. Artystka podczas badań nad tym obszarem dostrzega, że świat ten traci dzisiaj swój idealny, czasem banalny wizerunek, a nowi influencerzy podejmują tematy trudne i bolesne, jak choćby depresja, czy odrzucenie. To według mnie świeże i inspirujące spojrzenie. Wszystko na świecie jest zmienne i nietrwałe, mówił Heraklit z Efezu. Media też się zmieniają i warto mieć to na uwadze tworząc dla najmłodszych. Wirtualne spotkania w Amsterdamie wciąż trwają. Do zobaczenia zatem na Cinekid!Festival Cinekid w Amsterdamie


Niespodziewana wizyta

Oskar i Jeremi to najlepsi kumple

Nie ma nic piękniejszego w chłodny niedzielny wieczór, jak niespodziewana wizyta wiernej czytelniczki Ali (prawie lat 8) z samodzielnie wykonaną ilustracją do książki,
którą właśnie przeczytała. Aż się chce usiąść do pisania kolejnej historii:-)

Wspomnę więc przy tej okazji tylko, że ta w formie notatek i szkiców już zaczyna żyć swoim życiem. To wzruszająca historia pewnej ośmioletniej dziewczynki z dużego miasta, która zaprzyjaźnia się z …. Niech to na razie pozostanie tajemnicą. Miejmy nadzieję, że jesienna aura pomoże dokończyć tę opowieść.

Dziękuję pięknie, Alu!Rysunek Ali o Mój kumpel Jeremi


7 MFF Kino Dzieci 26.10 – 04.10

Tym razem nie tylko w kinach, bo także online można obejrzeć niebanalne, oryginalne, wzruszające, ale także zabawne historie dla dzieci i o dzieciach. Poniżej kilka tytułów, które polecam:

Czy umiesz gwizdać, Joanno?, wiek: 6+
Sekcja: Kino dzieci z nosem w książkach jest moją ulubioną. Perełką jest dla mnie ekranizacja najpiękniejszej książki Ulfa Starka „Czy umiesz gwizdać, Joanno?” Historia w delikatny i wzruszający sposób porusza temat przyjaźni między siedmioletnim Ulfem i Nilsem, samotnym staruszkiem, którego chłopiec poznaje w domu spokojnej starości. Bardzo jestem ciekawa, jak udało się twórcom przenieść tę opowieść na ekran.
Ella Bella Bingo, wiek 4+
To pogodny i pełen pozytywnych emocji film dla dzieci w wieku przedszkolnym. Poruszony w historii temat przyjaźni opowiedziany w mądry i ujmujący sposób, z pewnością porwie małych widzów, zaczynających dopiero swoją przygodę z kinem.


7 MFF Kino dzieci
Tarapaty 2, wiek: 9+
Z reżyserką i scenarzystką Martą Karwowską spotkałyśmy się na warsztatach scenariuszowych, gdzie rozwijała historię fabularnego filmu dla dzieci „Tarapaty”. Ogromnie się cieszę, że powstała jej kolejna część. Przygody grupki przyjaciół, pełne niespodziewanych zwrotów akcji i wielkich emocji przypominają nieco „podwórkowe” kino jakie znam ze swojego dzieciństwa.
Fritzi, przyjaźń bez granic, wiek: 9+
Jak opowiadać dzieciom o współczesnej historii i najważniejszych dla Europy przemianach polityczno – społecznych? Z pewnością animowany film „Fritzi, przyjaźń bez granic” jest dowodem, że można to zrobić w sposób, który wciągnie małych widzów. Polecam tę historię wszystkim ciekawym świata dzieciom i ich rodzicom.
Kiedyś lubiłam morze, wiek: 11+
Z pewnością warto obejrzeć ten dokument – to nie tylko obraz życia dzieci w obozie dla uchodźców widziany z ich perspektywy, ale niezmiernie wartościowa lekcja empatii, która jest jedną z kluczowych kompetencji we współczesnym świecie.

Rozmawiamy o książce, empatii, przyjaźni, problemach szkolnych – wywiad z Granice.pl

Dlaczego empatia jest tak ważna? Gdzie szukać źródeł szkolnej przemocy? Czy dziesięciolatek może się zakochać?

- O wiele poważniejszą próbę może jednak przejść przyjaźń, jeśli jeden kumpel zaczyna mieć przed drugim tajemnice?
- Tak, to już zupełnie inny aspekt tej historii. Bo w zasadzie, to o czym jeszcze nie mówiliśmy w odniesieniu do dzieci w wieku dziewięciu, dziesięciu czy jedenastu lat to ich niesamowite poczucie sprawiedliwości, wrażliwość na to co jest dobre i złe. M. Montessori nazywała to „fazą na moralność”. Nic w tym wieku tak nie martwi jak poczucie niesprawiedliwości. Oskar zna granicę: wie gdzie kończy się tajemnica, a zaczyna kłamstwo, lecz dopiero przekraczając ją dowiaduje się, jakie są konsekwencje, gdy się zabrnie za daleko. On je dopiero poznaje, a czytelnicy wraz z nim. Mogę sobie wyobrazić, że pewnie wielu z nich podczas lektury myśli sobie: „chłopie nie rób tego!”. Intuicyjnie wyczuwają, że to się źle skończy, a ja ich w tym przekonaniu do końca konsekwentnie utrzymuję i nie pomagam Oskarowi zawrócić z drogi, którą obrał. Chciałam bardzo, żeby dzieci mogły to przeżyć razem z nim, mając nadzieję, że sami będą potem ostrożniejsze.

Zapraszam do przeczytania całej rozmowy: https://www.granice.pl/publicystyka/ewa-martynkien-wywiad/1547/1


Ewa Martynkien z książką Mój kumpel Jeremi


Poszukiwani mali bohaterowie do filmu

Lawendowe Dzieci – film dokumentalny

Lawendowe dzieci to projekt filmu dokumentalnego o dzieciach cierpiących na padaczkę i ich czworonożnych przyjaciołach, dzięki którym łatwiej jest im znieść trudy związane ze schorzeniem. I właśnie do tego filmu szukam dzieci w wieku 8-14 lat, które chciałyby wziąć udział w projekcie i opowiedzieć o sobie i swoim psie.
Zapraszam rodziców do kontaktu: tel.: 606426527, email: ewa.martynkien@gmail.com
Więcej o projekcie: http://www.ewamartynkien.com/portfolio/lawendowe-dzieci/Lawendowe Dzieci - film dokumentalny, scenariusz Ewa Martynkien

Recenzja książki Mój kumpel Jeremi

Recenzja 10-letniego Filipa z piękną ilustracją Hesi

Książka pt: „Mój kumpel Jeremi” jest świetną opowieścią o życiu i rozterkach zwyczajnego chłopca z czwartej klasy, z którym każdy może się porównać. Główny bohater Oskar i jego najlepszy przyjaciel Jeremi zmagają się ze swoją przyjaźnią (nie zawsze łatwą), z wrogami, ale także pierwszą miłością. Każdy wybór bohaterów tej książki wiąże się z jakimiś konsekwencjami dla nich, ale przyjaźń umie przezwyciężyć najtrudniejsze problemy. Zdecydowanie „Mój kumpel Jeremi” to moja ulubiona książka i mam nadzieję na ciąg dalszy. Więcej o książce: http://www.ewamartynkien.com/portfolio/moj-kumpel-jeremi/Recenzja książki "Mój kumpel Jeremi"


Premiera sezonu Myszki w Paski

Myszka w Paski i zdrowy tryb życia

Myszka w Paski i przedszkolaki tym razem opowiedzą o tym, jak na co dzień dbać o swoje zdrowie. Po co pić wodę? Dlaczego mycie rąk jest takie ważne? Dlaczego właściwie śpimy? Jak wygląda zdrowa przekąska? No i do czego potrzebny jest nam ruch? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w programie.
Zapraszam wraz z MiniMini+!
Więcej o nowym sezonie: http://www.ewamartynkien.com/portfolio/myszka-w-paski-i-zdrowy-tryb-zycia/Myszka w Paski i zdrowy tryb życia - nowy sezon


Mój kumpel Jeremi na targach książki

Zapraszam po autograf na Targi Książki w Poznaniu :)

Moja powieść dla dzieci „Mój Kumpel Jeremi” będzie miała swoją premierę 6-go marca, w Poznaniu, podczas Targów Książki.
Organizatorami uroczystości są Fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom, wraz z wydawnictwami Literatura, Nasza Księgarnia oraz Publicat. Także tutaj podczas targów będzie można zdobyć egzemplarz z autografem w czasie spotkania autorskiego w godz. 14-15, stoisko Wydawnictwa Literatura nr 13, w pawilonie 8.
Serdecznie zapraszam!

Więcej o książce: http://www.ewamartynkien.com/portfolio/moj-kumpel-jeremi/Już jest moja książka Mój kumpel Jeremi


Premiera Mój kumpel Jeremi

26 lutego w księgarniach!

Premiera powieści „Mój kumpel Jeremi” nagrodzonej w V Jubileuszowym Konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Więcej o książce: http://www.ewamartynkien.com/portfolio/moj-kumpel-jeremi/Premiera powieści "Mój kumpel Jeremi"


Józia Kłopotek w Radio Gdańsk!

W lutym codziennie o 15.45

Powieść „Józia Kłopotek i otchłań klęsk” dla dzieci 8+
można posłuchać w Radio Gdańsk w cyklu: Poczytaj mi radio.

Codziennie o 15:45.
Zapraszam serdecznie!

Więcej o książce: http://www.ewamartynkien.com/portfolio/jozia-klopotek-i-otchlan-klesk/Józia Kłopotek w Radiu Gdańsk!


„Jak uniknąć pisania do szuflady?

8 grudnia spotkanie ze studentami

Na zaproszenie Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w ramach zajęć „Produkcja i praktyka kina” opowiem o moich doświadczeniach scenarzystki,
a dokładnie o korzyściach płynących ze współpracy z producentem filmowym zarówno w projektach telewizyjnych jak i filmowych.Zabytkowa maszyna do pisania @Ewa Martynkien


5/6 grudnia Jak zdobyć supermoce?

W dniach 1-8 grudnia w Poznaniu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza.

Na zaproszenie organizatorów festiwalu projekt filmowy dla dzieci „Jak zdobyć supermoce” weźmie udział w „Ale Kino! Industry/ Education Pro”.
Jest to platforma spotkania i rozmowy o kinie dla dzieci i młodzieży z udziałem środowisk filmowych i pedagogicznych. Wspaniała okazja, by porozmawiać o naszym projekcie z ludźmi, którzy najlepiej znają młodą widownię, czyli z nauczycielami. Nie możemy się doczekać!
Więcej o wydarzeniu: https://alekino.com/industry-pro-info/Jak zdobyć supermoce - scenariusz Ewa Martynkien


Józia Kłopotek na Targach Książki

W dniach 24-27. października odbędą się 23. Targi Książki w Krakowie.

26 października o godz. 15:00 na stoisku A42 wraz z wydawnictwem Adamada czekają na Was „Józia Kłopotek i otchłań klęsk” oraz jej autorka.

Zapraszam serdecznie!

Więcej o książce: http://www.ewamartynkien.com/portfolio/jozia-klopotek-i-otchlan-klesk/Józia Kłopotek i otchłań klęsk

Nagroda w konkursie literackim!

Otrzymałam 3 miejsce w konkursie literackim im. Astrid Lindgren.

Jest to V edycja konkursu organizowanego przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom. Wyróżnienie otrzymała moja najnowsza powieść pt. „Mój kumpel Jeremi”. Zostanie wydana i w pierwszym kwartale przyszłego roku ukaże się w księgarniach. O konkursie możecie więcej przeczytać na stronie Fundacji Cala Polska Czyta Dzieciom: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/v_konkurs_alindgren_laureaci


3 nagroda w konkursie literackim


5-go października Noc bibliotek

Podczas spotkania z uczniami w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Warszawie porozmawiamy o pracy pisarza i scenariopisarza. Przeczytamy fragment książki „Józia Kłopotek i otchłań klęsk”. Wspólnie wykreujemy bohatera naszych marzeń. Obejrzymy odcinek serialu dla dzieci „Radiowęzeł 13 i pół” oraz teaser do filmu fabularnego „Jak zdobyć supermoce”. To będzie bardzo długa noc!
Więcej o filmie: http://www.ewamartynkien.com/portfolio/iga/
Więcej o serialu: http://www.ewamartynkien.com/portfolio/radiowezel-13-i-pol/Radiowęzeł 13 i pół


Powstaje film Jak zdobyć supermoce

„Jak zdobyć supermoce” – film fabularny, do którego napisałam scenariusz, będzie zrealizowany!

Zostanie wyreżyserowany przez Marię Sadowska
a wyprodukowany przez firmę BeGood Films.

Premiera w 2022 roku!

Więcej o filmie: http://www.ewamartynkien.com/portfolio/iga/Jak zdobyć supermoce - scenariusz Ewa Martynkien